تجهیزات آزمایشگاهی تشخیص طبی – تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی تشخیص طبی – تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی تشخیص طبی

تجهیزات آزمایشگاهی تشخیص طبی ابزاری است که برای آشکارسازی نشانگرهای بیماری و سلامت به کار گرفته می‌شوند. ‌برای استفاده از آنالایزرهای تشخیصی یا همان تجهیزات آزمایشگاهی یک سری از موارد کلیدی تحت اندازه‌گیری قرار می‌گیرند.

انواع تجهیزات آزمایشگاهی تشخیص طبی

انواع تجهیزات آزمایشگاهی شامل: نشانگرهای متابولیک (شیمی خون) مانند گلوکز ، اوره و پتاسیم – تست‌های عملکرد کبد – شاخص‌های حمله قلبی و بیماری قلب – نشانگرهای بیماری تیروئید – اندازه سلول خونی و شمارش سلولهای مختلف خونی – عفونت میکروبی و ویروسی نظیر HIV یا Pylori – نشانگرهای ایمنولوژیکی و آنتی بادیها است.

تشخیص طبی

تشخیص طبی

 

از جمله تجهیزات آزمایشگاهی تشخیص طبی

هر مدل آزمایشگاه دارای یک سری اجزای مرکزی می‌باشد که این تجهیزات آزمایشگاهی عبارت است از آنالایزرهای شیمی، آنالایزرهای سنجش ایمنی، کیت‌های سنجشی و آنالایزرهای هماتولوژی. آنالایزرهای تخصصی برای سنجش‌هایی به کار می‌رود که انجام آنها کمتر متداول است یا هنوز به شکل خودکار شده نیستند. به‌علاوه، کیت‌های ارزیابی را می‌شود به منظور بررسی‌های بالینی در مجموعه‌ها یا دسته‌های کوچکتر، خریداری کرد.

به طور معمول این کیت‌ها را می‌شود با تجهیزات آزمایشگاهی استاندارد همانند با یک طیف سنج و دیگر تجهیزات به کار گرفته شده برای تست‌های الایزا استفاده کرد.

آنالایزرهای تشخیصی که جزو تجهیزات آزمایشگاهی محسوب می‌شوند، در رابطه با موارد گوناگون از نظر حساسیت، پرتال بودن و راندمان کاری دیده می‌شوند که محدوده گسترده‌ای از حوزه‌های کاری را شامل می‌شوند از آنالایزرهای بزرگی که در آزمایشگاه خدمات مرکزی استفاده می‌شوند گرفته تا تجهیزات پرتابلی که در کنار تخت بیمار به کار گرفته می‌شوند.

 

شرکت نسل امید پژوهش به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو در حوزه تحقیقات و تولید تجهیزات آزمایشگاهی است. این شرکت در سال ۱۳۹۵ با هدف تولید تجهیزات آزمایشگاهی در داخل کشور شروع به فعالیت نموده و خط مشی مدیریت از آغاز تاسیس شرکت بر پایه خود کفایی با بهره گیری از دانش و توانمندی های نیروهای داخل کشور استوار بوده است

 

تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات آزمایشگاهی تشخیص طبی، تجهیزات پزشکی، تشخیص طبی

اشتراک نوشته

درباره نویسنده

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *