سانتریفیوژ حجم بالا – سانتریفیوژ – Large Capacity Centrifuge

large capacity centrifuges

سانتریفیوژ حجم بالا – سانتریفیوژ – Large Capacity Centrifuge

سانتریفیوژ حجم بالا

سانتریفیوژ حجم بالا سرعت پردازش بیولوژیکی را امکان‌پذیر می‌کند. تا حجم بالاتری داشته باشد. در نتیجه زمان چرخه را کاهش می‌دهد. سیستم جدید سانتریفیوژ حجم بالا باعث افزایش بهره‌وری، ایمنی و یکپارچگی نمونه‌ها می‌شود. و آن را به عنوان مناسب برای میزبان فرآیندهای زیستی و کشت و تولید سلول مناسب می‌کند. سانتریفیوژ حجم بالا در دو مدل رومیزی و ایستاده ارائه می‌شوند و با سیستم خنک‌کنندگی قدرتمندی که دارند نمونه‌ها را در آزمایشگاه خنک نگه می‌دارند.

این سانتریفیوژها می‌توانند تا ۴ نمونه ۱۰۰۰ میلی‌لیتری را سانتریفیوژ کنند. کاربرد این مدل از سانتریفیوژها در صنعت و همچنین بانکهای خون است. سانتریفیوژ حجم بالا برای تفکیک مواد تشکیل­‌دهنده سلولی کاربرد داشته. و همگی دارای یخچال می­‌باشند. زیرا در دورهای بالا اصطکاک هوا باعث گرم شدن دستگاه شده و در نتیجه منجر به تخریب پروتئین­‌ها خواهد شد. سانتریفیوژ حجم بالا به طور معمول در مراکز تحقیقاتی استفاده می­‌شوند.

سانتریفیوژ حجم بالا

سانتریفیوژ حجم بالا

خصوصیات سانتریفیوژ حجم بالا

بازده مطلوب سرمایه گذاری

سیستم‌های سانتریفیوژ برای گردش کار جداسازی سلول می‌تواند یک سرمایه گذاری قابل توجه برای آزمایشگاه‌ها باشد. بنابراین تضمین این راه‌حل‌ها بازده مؤثر سرمایه گذاری را بسیار مهم می‌کند.

یکی از بهترین راهها برای به حداکثر رساندن بازده سرمایه گذاری از تجهیزات آزمایشگاهی، استفاده از راه‌حلهای متنوع است. که به بیشترین میزان کار و فرآیندهای کاری ارزش افزوده می‌دهد. جدیدترین سانتریفیوژهای حجم بالا اکنون برای حمایت از انواع کاربردهای مختلف از جمله ساخت و پردازش بیولوژیک، واکسن، سوخت‌های زیستی، داروهای دامپزشکی، پروتئین‌های نوترکیب و مواد اولیه طراحی شده‌اند.

محافظت از نمونه‌های حساس

در بسیاری از گردش‌های بیو پردازش، نمونه‌ها باید در دمای دقیق تحت شرایط کنترل شده پردازش شوند. این رویه‌های خاص باید به طور مداوم دنبال شود. مهم نیست چه کسی این آزمون را اجرا می‌کند یا در کدام آزمایشگاه جریان کار انجام می‌شود.

سیستم‌های خنک کننده داخلی سانتریفیوژهای حجم بالا امکان استفاده از دمای از پیش تعیین شده را فراهم می‌آورد. و به استانداردسازی شرایط کار در هر گردش کار و محافظت در برابر هرگونه نوسان شدید در دمای محیط و تغییر در عملگر کمک می‌کند. علاوه بر این، از آنجا که سیستم های سانتریفیوژ یخچال‌دار برای جلوگیری از اتلاف گرما کاملاً مهر و موم شده‌اند. می‌توانند با سرعت بیشتری نیز کار کنند. این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که انعطاف‌پذیری لازم برای انجام مراحل جداسازی سلول پیشرفته را داشته باشند.

افزایش راندمان گردش کار با رابط های بصری

سیستم‌های سانتریفیوژ که دارای ویژگی‌هایی برای افزایش سهولت استفاده هستند. می‌توانند با ساده‌سازی کار روزانه به سرعت بخشیدن به گردش کار کمک کنند. ویژگی‌هایی از قبیل صفحه نمایش لمسی تعاملی با دوام باعث بهبود در قابلیت استفاده از سانتریفیوژ حجم بالا می‌شود.

نظارت از راه دور

سیستم‌های سانتریفیوژ حجم بالا مدرن هم اکنون می‌توانند با استفاده از برنامه‌های کنترل قدرتمند اجرا از طریق راه دور کنترل شوند. و راندمان آزمایشگاهی را افزایش دهند. این برنامه‌ها به طور ایمن کاربران و سیستم‌های سانتریفیوژ حجم بالا را در زمان واقعی به یکدیگر متصل می‌کنند. به اپراتورها این امکان را می‌دهند که از راه دور با استفاده از دستگاه تلفن همراه یا رایانه، وضعیت از راه دور خود را کنترل و نظارت کنند.

آسان‌تر کردن دستیابی به انطباق

در محیط تنظیم مقرر، تجهیزات آزمایشگاهی باید الزامات یک آزمایشگاه خوب را برآورده کنند. و این به شیوه جمع آوری و مدیریت داده‌ها نیز گسترش می‌یابد. جدیدترین سیستم‌های سانتریفیوژ دارای ویژگی‌هایی هستند. که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کار با استانداردهای GMP و GLP را به آسانی ممکن می‌کنند

سیستم‌های سانتریفیوژ حجم بالا می‌توانند از ورود به سیستم در هنگام کار پشتیبانی کنند. به افراد مجاز نظارت کامل بر کلیه تعامل کاربران با تجهیزات و کمک به مدیران آزمایشگاه را آسان‌تر می‌کنند. تا بتوانند رفتار غیر معمول یا غیر سازگار را تشخیص دهند. برخی از سانتریفیوژها همچنین شامل اتصالات USB هستند که به تجزیه و تحلیل سریع داده‌ها اجازه می‌دهد. تا به راحتی بارگیری یا یکپارچه سازی سیستم‌های مدیریت آزمایشگاه اطلاعات انجام شود. سیستم‌هایی که اقدامات محافظت از رمز عبور را در بر می‌گیرند همچنین می‌توانند از یکپارچگی اجرای برنامه‌ریزی شده در سانتریفیوژ اطمیناان حاصل کنند.

شرکت نسل امید پژوهش آمادگی ساخت و طراحی سانتریفیوژ حجم بالا را دارد.

اشتراک نوشته

درباره نویسنده

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *