میکرو سانتریفیوژ – سانتریفیوژهای کوچک فشردۀ رو میزی – میکروفیوژ

دستگاه میکروفیوژ

میکرو سانتریفیوژ – سانتریفیوژهای کوچک فشردۀ رو میزی – میکروفیوژ

سانتریفیوژهای کوچک فشردۀ رو میزی – میکرو سانتریفیوژ

سانتریفیوژهای کوچک فشردۀ رو میزی یا میکرو سانتریفیوژ ها تجهیزاتی ضروری هر آزمایشگاه برای کاربرد روزمره ریز حجمی مانند پلاسمید، کارهای مربوط به DNA و RNA هستند. از جمله تجهیزات آزمایشگاهی متداولی که وجود دارند میکروفیوژ یا میکرو سانتریفیوژ را می‌توان نام برد که برای چرخاندن نمونه های اندک مایع در میکروتیوبها با سرعت بالا استفاده می‌شود.

در کاربردهای زیست شناسی عمل سانتریفیوژ نمونه‌های اندک بسیار مهم است برای مثال به شکل گلوله در آوردن اسید های نوکلئیک یا پروتئین‌ها از یک محلول، ریز فیلتراسیون نمونه‌های آبی اندک یا به سادگی برای گرد هم آوردن آخرین قطرات با ارزش مایع به داخل کف لوله‌ی آزمایشگاه. بیشتر اوقات، میکروفیوژ (میکرو سانتریفیوژ)ها به شکل سانتریفیوژهای کوچک فشردۀ رو میزی هستند که به شکل مدلهای غیر یخچالی شده یا یخچالی شده دیده می‌شوند.

میکروتیوبها را می‌توان به راحتی در ابزار میکروفیوژ (میکرو سانتریفیوژ) قرار دهید. قابل تنظیم به هر محیط صنعتی یا آزمایشگاهی، مدلهای غیر سرد و یا یخچال دار با گزینه های حالتهای مختلف برای روتورهای با سرعت بالا و قدرتمند می‌باشد. گزینه‌های چرخش پیوسته یا پالس نمونه‌های سریع و دائمی حرکت می‌کنند، در حالی که تایمرها با آماده شدن نمونه آماده می‌شوند. میکروکنترلرها ممکن است با یا بدون پوشش محافظتی باشند.

میکرو سانتریفیوژ

میکرو سانتریفیوژ

تفاوت میان سانتریفیوژ و میکرو سانتریفیوژ

به عنوان اسم‌ها، تفاوت میان سانتریفیوژ و میکروسانتریفیوژ این است که سانتریفیوژ دستگاهی است که در آن مخلوطی از مواد متراکم‌تر و سبک‌تر (به طور معمول در یک مایع پراکنده شده است) با چرخش در محور مرکزی با سرعت بالا جدا می‌شود در حالی که میکروسانتریفیوژ یک سانتریفوژ مورد استفاده در آزمایشگاه‌ها است برای جدا کردن مواد از نمونه‌های کوچک (به خصوص مواد بیولوژیکی).

دستگاه میکروفیوژ (میکروسانتریفیوژ) یکی از محصولات شرکت نسل امید پژوهش می‌باشد که به عنوان تجهیزات آزمایشگاهی و تشخصی طبی کاربرد دارد.

اشتراک نوشته

درباره نویسنده

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *