تجهیزات آزمایشگاهی هضم کننده – سیستمهای هضم نمونه در تجهیزات آزمایشگاه

تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی هضم کننده – سیستمهای هضم نمونه در تجهیزات آزمایشگاه

سیستمهای هضم نمونه در تجهیزات آزمایشگاه

از جمله سیستمهای هضم نمونه در تجهیزات آزمایشگاه و انکوبه کردن در آزمایشگاه به کار برده می‌شود هات بلاک HotBlock و ترموبلاک Thermoblock هستند.

هات بلاک

هات بلاک یکی دستگاه‌های تجهیزات آزمایشگاهی است که برای هضم و انکوبه کردن تیوب‌ها در حجم‌های مشخص استفاده می‌شود. عموما هات بلاکها تیوب‌های مختلف ۱٫۵ میلی لیتر، ۰٫۲ میلی لیتر و … را در خود جای می‌دهند. هات بلاک معمولا به سیستم تایمر نیز مجهز بوده و طبق زمان تعریف شده و می‌تواند نمونه را انکوبه کند. عموما از این دستگاه برای تبخیر آب نمونه استفاده می‌شود. برای انکوباسیون تیوب‌های کوچک با دقت بالا از دستگاه ترمال سایکلر (PCR) نیز می‌توان استفاده کرد ولی در صورتی که دقت دمایی زیاد اهمیت نداشته باشد.

هضم سیستم HotBlock هضم‌های ارزان‌تر را فراهم می‌کند. سیستم‌‌های هات بلاک از محیط زیست اکسپرس به محیط اسیدی دودمان خود پایبند هستند، در حالی که هزینه‌های تجزیه و تحلیل خود را کاهش می‌دهد. ساخته شده از گرافیت پوشش داده شده با تفلون و دیگر مواد غیر فلزی است. هات بلاک به عنوان وسیله‌ای مناسب برای حذف خوردگی است چون آلودگی می‌تواند باعث خوردگی شود.

سیستم‌های تجهیزات پزشکی HotBlock هضم خود را با استفاده از هزینۀ کم، هضم مجدد آسان و سریع می‌کنند. این عروق همچنین به عنوان سیلندر مدرج و به عنوان ظروف ذخیره سازی نمونه مورد استفاده قرار می‌گیرد. ظروف هضم پلی پروپیلن نیاز به ظروف شیشه‌ای تمیز دارند. عضلات هضم حاوی هیچ آلاینده‌ پس زمینه قابل تشخیص نیستند و قبل از استفاده شستن توسط اسید را نیاز ندارند. پس از تکمیل روش هضم، نمونه‌ها می‌توانند به اندازه حجم داده شوند و ذخیره شوند.

ترموبلاک

ترموبلاک Thermoblock از دیگر تجهیزات آزمایشگاهی هضم کننده است و برای استفاده وسیع در آزمایشگاه‌های شیمیایی، بیوشیمی، بالینی و سایر آزمایشگاه‌ها برای ذخیره‌سازی، گرمایش، هضم، انکوباسیون، تمرکز و دیگر فرآیندهای گرمایش و خنک کننده hot & cool block طراحی شده است. این مورد به علت برنامه ریزی دمای سه مرحله‌ای، در آنزیمی  و دیگر واکنش کاتالیزوری شیمیایی بسیار مفید است.

اشتراک نوشته

درباره نویسنده

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *